Náhradní plnění

Chráněná dílna ToZařídíme s. r. o.  zaměstnává více než 90 % zaměstnanců se zdravotním postižením a poskytuje náhradní plnění. 

Náhradní plnění v roce 2019

Náhradní plnění je jedna z možností firem, jak plnit povinnost podpory osob se zdravotním postižením (dále OZP). Zákon č. 435/2004, o zaměstnanosti ustanovuje, že zaměstnavatel zaměstnávající více než 25 osob musí zaměstnávat alespoň 1 člověka se zdravotním postižením. Může se však stát, že z různých důvodů nejste schopni zaměstnávat OZP. Povinné plnění lze naštěstí naplnit i dalšími způsoby.

Povinné plnění OZP

Zákon nabízí 3 možnosti, jak povinné plnění splnit:

  • Přímým zaměstnáváním OZP na trhu práce. Každý zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci by měl zaměstnávat 4 % OZP z celkového počtu. Na 25 zaměstnanců alespoň jednoho se zdravotním postižením.
  • Finančním odvodem státu (znamená to 2,5 násobek průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí sledovaného kalendářního roku za každou OZP, kterou by zaměstnavatel měl zaměstnat).
  • Odběrem služeb v rámci náhradního plnění prostřednictvím aktérů chráněného trhu práce.

Samozřejmě není ojedinělé, že firmy tyto možnosti různě kombinují. (zdroj: https://chranenedilnyozp.cz/nahradni-plneni/:2019)

Více k náhradnímu plnění se dozvíte zde

Máte zájem o nabídku či další informace ohledně našich služeb?Neváhejte nás kontaktovat a my Vám vše rádi vysvětlíme.